Обласний молодіжний конгрес «Не дай собі погаснути» пройшов на Закарпатті
Обласний молодіжний конгрес «Не дай собі погаснути» пройшов на Закарпатті
Перший молодіжний обласний конгрес «Не дай собі погаснути» проходив на Закарпатті з 1 по 3 листопада в готелі «Континент», у селі Поляна. Майже 50 осіб три дні перебували у мальовничій локації, протягом яких мали змогу надихнутися, відпочити, відвідати важливі семінари та разом прославляти Бога на богослужіннях.
У п’ятницю розпочався заїзд учасників та команди заходу, яка активно готувалася до конгресу декілька місяців. Після смачної вечері, приготованої кухарями готелю, відбулося урочисте відкриття конгресу. Запальні ведучі, Сергій та Дарина Шевчук створювали легку й веселу атмосферу. Лунало багато пісень, подяк, а далі відбулося об’єднання учасників у три команди, за кожною з яких був закріплений лідер, разом з якими команди мали час поспілкуватися, поділитися першими враженнями й очікуваннями, а також обговорити «пушинки й колючки» – позитивні й негативні моменти, котрі з ними трапилися протягом дня.
Вечірнє служіння завершилося духовним натхненням, котре приготував один зі спікерів, пастор храму на Подолі в Києві, Сергій Антонюк. Він говорив про необхідність для християнина прагнути до міцних стосунків з Богом. Далі на присутні взяли участь в інтерактивній авторській грі «Антиутопія». Кожен учасник отримав картку з описом персонажа, якого мав відігравати. На картці містилася інформація про професію, риси характеру та минуле. Кожне коло обговорення завершувалося тим, що гравці вирішували, яких персонажів вони виганяють. Проте, ті, хто стали вигнанцями, переходили до іншої локації, котра була спрямована на духовну підтримку. На ній вигнанці мали можливість помолитися особисто й один за одного, переосмислити свій духовний шлях та дати обіцянку Богові перепосвятити себе Йому.
Субота розпочалася молитовним служінням, на якому присутні читали духовні натхнення, висловлювали подяки Богу та молилися. Після сніданку всі були зібрані в конференц-залі для проведення богослужіння. Сергій Антонюк виголосив проповідь, а далі наставники досліджували Біблію зі своїми командами в рамках суботньої школи.
Після обіду учасники обирали один з представлених семінарів, які вони можуть відвідати. Сергій Антонюк спілкувався з молоддю на тему недоліків у церкві. Він зосереджував увагу хлопців і дівчат на тому, що вони особисто роблять для того, щоб змінити наявну негативну ситуацію чи тенденцію. Його дружина Євгенія, психологиня за фахом, проводила майстер-клас з розпису шоперів текстильними фарбами. Водночас ділилася з присутніми на семінарі важливими аспектами психологічного здоров’я.
Перед наступними семінарами охочі могли пограти в ще одну авторську інтерактивну гру «Виграв-виграв», суть якої полягала у необхідності чотирьох команд проводити перемовини з результатом, котрий задовільнив би всі сторони-учасники переговорів.
Протягом трьох днів молодь мала змогу придбати футболки з мерчем конгресу, кошти за які будуть передані команді «Відчайдушні» з метою обладнання автомобіля для військових медиків.
Нарешті останньою офіційною частиною суботнього дня були семінари. Одна група відвідала скемінар пастора і психолога Андрія Конашука, який ідготував тему «Війна та віра: Чи віддалились ми від Бога у часи випробувань?» Він наголосив на значенні молитви й духовних практик у кризові часи, підтримці громади як духовного прихистку і розумінні Божої волі під час страждань. Інша група була присутня на майстер-класі від Євгенії Антонюк.
Вільний час молоді люди проводили у спілкуванні, басейні чи сауні та за грою в настільний футбол, більярд, настільні ігри.
Останній день конгресі, неділя, також розпочався для учасників з молитовного служіння. Поснідавши, молодь була розподілена на дві групи для участі у ще двох семінарах. Андрій Конашук розповідав про принципи підтримки постраждалих внаслідок складних обставин, у тому числі війни, а Сергій Антонюк доносив ідеї важливості маленьких кроків для досягнення успіху.
Після обіду відбулося урочисте завершення конгресу «Не дай собі погаснути». Також, проходило розкриття «таємного друга», оскільки охочі перед приїздом на конгрес могли зареєструватися на участь у грі «Таємний друг» і протягом 3 днів дарувати інкогніто подарунки певній людині. Пастор Анатолій Капітан, один з організаторів конгресу, подякував команді за пророблену роботу та готовність молодих людей розвиватися. Учасники отримали незабутні позитивні емоції, відчули духовний підйом, радість спілкування та вже запланували проведення зимового підліткового табору на Закарпатті.
Владислав Берецкі
Фото: Юліана Павлище, Владислав Берецкі
Залишити коментар
Хочете приєднатися до дискусії?Не соромтесь, зробіть свій внесок!