Понад 40 молодих осіб відвідували духовну програму в Камінь-Каширському: пастор Сергій Шпак розповідає про проведення та результати програми
Як виникла ідея провести програму для молоді та як проходила підготовка?
Ідея провести євангельські зустрічі для молоді існувала вже давно. Нам потрібно виконувати місію і для молодих людей. Щоправда, молоді буває досить складно прийти до церкви і проводити там час. До прикладу, попередні програми, які ми проводили, відвідувало в середньому троє-четверо не адвентистів. Тому однозначно можна стверджувати, що подібні програми дають свій результат.
У нашій громаді не так багато молоді, зате вона активна. Тому ми й вирішили організувати зустрічі для молодих людей. Взимку минулого року ми відвідували Камінь-Каширське вище професійне училище (ВПУ) й спілкувалися зі студентами на теми шкідливих звичок та морального способу життя. Після того дехто зі студентів приходили на наші регулярні молодіжні зустрічі. Ми проводили ті заходи в нашій церкві, щоб молодь приходила до нас і наш молитовний будинок став центром впливу в нашому місті.
Так ми прийшли до того, що почали готувати багатоденну програму для молоді в церкві. У кожного з нас була своя роль і сфера відповідальності. Ми детально спланували, про які теми будемо говорити, який буде формат програми, безпосередньо перед початком прописали всі деталі. Припускаючи, що зустрічі відвідуватимуть багато молодих людей, ми вирішили проводити програму в основному залі.
До складу команди, яка працювала над підготовкою і проведенням заходу входила майже вся молодь громади. У кожного було своє завдання. Дехто зустрічав гостей, спілкувався з ними, інші були ведучими, відповідали за дизайн, спів, пригощення і т.д. Хочеться поіменно згадати вісьмох молодих людей, які стали основою команди: Марійка, Софія, Катя, Юра, Богдан, Таня, Олена, Саша. Всі інші за можливості теж активно допомагали й підтримували нас.
У якому форматі проходила програма?
Кожного дня програма розпочиналася о 18 годині. Ведучий проводив цікаві інтерактиви, конкурси, ми дивилися ролики, які відповідали темі цього вечора, чи проходили тести, які я готував за допомогою Kahoot. Тобто початок був більш розважального характеру і тривав десь годину. Далі була перерва на чай та спілкування.
Після чаювання був ще один конкурс та спів. Тоді вже починалася духовна частина, яку я проводив протягом 30-40 хвилин. Мене здивувало те, що молоді люди не з нашої церкви уважно слухали. Ця частина завершувалася молитвою та ще одним співом.
Останньою частиною програми були розіграші за допомогою рандомайзера. Це була додаткова мотивація залишитися до кінця, бо можна було виграти фрукти, LED-стрічки, павербанки та інші цінні призи.
Через декілька тижнів ми плануємо провести молодіжну зустріч і сподіваємося, що її відвідають і ті молоді люди, які приходили на програму.
Скільки молодих людей відвідувало зустрічі?
Загалом не адвентистів було близько 40 щовечора. В середньому програму відвідувало 25 учнів ВПУ. Ми запропонували адміністрації навчального закладу, щоб їхні учні приходили до нас. Але вдалося ще краще. Їх приводив один із вчителів, який дуже позитивно ставиться до нашої церкви. Всі інші, хто відвідували програму – друзі молодих парафіян та учасники клубу слідопитів.
Яка мета даної програми?
Розказати про Бога. Сучасна молода людина дезорієнтована в християнстві. Тому головна ціль – це познайомити їх із Біблією, з Господом. Розкрити, що адвентистська церква вірить в Ісуса Христа, що в цю церкву можна спокійно приходити і знайти підтримку.
Скільки років ти звершуєш служіння у Кам’яні Каширському і чи можеш ти пов’язати успіх цієї програми з твоєю роботою протягом минулих років?
Я шість років в громаді. Починав роботу з молоді. На початку це був Юра і Богдан Данилюк. Далі приєдналися діти з сім’ї Таран. Таким чином молодь зростала, формувалася як майбутні лідери. З мого боку додам, що якби не було стандартних молодіжок, таких, на яких вивчають Слово Боже, то і не було б молоді.
Але не можна сказати, що тільки я один всю цю роботу виконав. В першу чергу важлива молитва та залученість до служіння. Якщо молодь не бере участі в церковній діяльності, дуже складно буде організувати певні молодіжні проєкти. Тому певний зв’язок є, але я підкреслюю, що цей зв’язок мінімальний. Якби тут звершував служіння інший молодий пастор, я думаю були б такі ж результати.
До речі щодо служіння. На початку року тут, на Волині, пройшов молодіжний конгрес «Ділись світлом». Були запрошені чудові спікери, Іван Романюк, Едуард Єременко, Назар Яровий. Але хочу нагадати, що на вечірньому богослужінні в суботу були запрошені представники з маленьких громад. З деяких приїхали люди середнього віку, бо молоді як такої там немає. Тоді ж ми розподілили маленькі церкви між великими, в яких є молоді люди. Ми домовились, що до літа необхідно відвідати ці маленькі громади, за якими молодь буде закріплена. Практично кожної суботи в молодіжний чат публікують фото звіти, як молоді люди відвідують ці громади. Це насправді показує, що люди служать. Не просто їздять на молодіжну зустріч “потусити”. У такому випадку працює лише одна громада, яка приймає гостей. Це служіння більш розважального характеру. Воно теж потрібне, але не того очікує від нас Бог.
Коли молодь починає служити тим, хто має потребу, особливо в маленьких громадах, де є необхідність в активізації служіння, тоді виконується Божа воля і Його план. Ми з молоддю Камінь-Каширської громади теж їздимо до закріпленої за нами церкви. Там на богослужіння приходять лише старші люди й одна жінка, мама трьох дітей. Їй це дуже зацікавило. Приїхали молоді люди, заспівала, показали сценку. В ту суботу ми почули багато приємних слів і побажань. Тому це дуже класний проєкт.
Ця програма стала важливим показником: вона засвідчила довіру молоді до церкви, виявила їхні духовні потреби та наші можливості їх задовільнити. Вона допомогла зміцнити зв’язки між молодими людьми, що однозначно сприятиме кращим стосункам та ефективнішому служінню.
Запитання – Владислав Берецкі
Залишити коментар
Хочете приєднатися до дискусії?Не соромтесь, зробіть свій внесок!