Впродовж понад 160 років адвентистська церква збагачує свою історію — семінар, присвячений духовно-історичній спадщині адвентистської церкви відбувся у Жовкві
Особливе служіння, присвячене темі духовно-історичної спадщини адвентистської церкви відбулося в громаді міста Жовква. У п’ятницю й суботу, 5 та 6 квітня, керівник відділу духовно-історичної спадщини Церкви адвентистів сьомого дня в Україні В’ячеслав Корчук провів семінари, під час яких роз’яснював одні з найактуальніших питань стосовно праць і діяльності Еллен Уайт.
Впродовж понад 160 років адвентистська церква збагачує свою історію. Одні події можна зрозуміти легко, інші майже неможливо без врахування контексту, часу, культурного аспекту. Тому вечірнє богослужіння 6 квітня відбувалося у форматі круглого столу, яке тривало майже 3 години (з 17:00 до 19:40).
Присутні ставили експерту багато запитань, на кожне з яких можна приготувати цілу лекцію для повного пояснення. Вони стосувалися як практичних проблем, так і адвентистського богослів’я. До прикладу:
– Як Еллен Уайт ставилась до «католицького хреста» на адвентистських церквах?
– Що Еллен Уайт писала про святкування Різдва та встановлення ялинки?
– Як перевірити, що текст написаний саме Еллен Уайт та наскільки можна довіряти компіляціям?
– Чому Еллен Уайт, спочатку зупинила одного вірянина у проповідуванні того, що свинина є нечистою їжею?
– Чи завжди Еллен Уайт святкувала суботу?
Два останні епізоди з її життя часто зустрічають спротив критиків, мовляв, якщо вона вісниця Божа, чому одразу не знала про святість суботнього дня чи принципи про чисту їжу, викладені у П’ятикнижжі. На ці питання відповідь стає очевидною, коли ми враховуємо той факт, що Бог поступово відкриває Свою істину навіть пророкам. Так, пророк Даниїл отримував від Бога одкровення про майбутні події поступово, а не одномоментно. Ісус навчав апостолів протягом 3,5 років Свого земного служіння. Тож немає нічого дивного у тому, що й Еллен Уайт, маючи певний бекграунд, вже сформовані релігійні погляди, перебуваючи під впливом своєї епохи, поступово приходила до розуміння відкритих Богом істин.
Також В’ячеславом Корчуком були порекомендовані цінні ресурси з метою покращення розуміння праць Еллен Уайт. Окрім 9 томів «Свідоцтв для Церкви» пресслужба адвентистської церкви на заході України рекомендує книги Джорджа Найта «Meeting Ellen White», «Ellen White World», «Reading Ellen White», «Walking with Ellen White», а також ресурс https://egwwritings.org/, на якому можна знайти всі книги та статті не лише Еллен Уайт, але й інших адвентистських діячів.
Андрій Терещук, пастор громади в місті Жовква, поділився рекомендаціями як краще зрозуміти праці Еллен Уайт та позбутися упереджень стосовно неї: «Зазвичай сильна критика в бік Еллен Уайт лунає від людей, які або не читали її праці взагалі, або мають доволі поверхове уявлення про них. Так, на жаль, небагато є тих, котрі прочитали її п’ятитомник («Патріархи та пророки», «Пророки та царі», «Бажання віків», «Дії апостолів», «Велика боротьба»), або ж 9 томів «Свідоцтв для Церкви». Тож пропорційність між критикою та кількістю прочитаних її книг є очевидною. Такі книги як «Дорога до Христа» чи «Бажання віків», які зосереджують увагу читача на житті Ісуса Христа та спасінні, чи «Дії апостолів» або «Велика боротьба», в центрі яких історія християнської церкви, допоможуть людині побачити в Еллен Уайт посвячену, натхненну Богом жінку, через діяльність якої Він продовжує працювати й досі. «Свідоцтва для Церкви» стануть цінним матеріалом для розуміння місії церкви, допоможуть навчитися поважати богослужіння та направлять увагу читача на практичному застосуванні біблійних принципів».
Андрій Терещук
Залишити коментар
Хочете приєднатися до дискусії?Не соромтесь, зробіть свій внесок!