УСИНОВЛЕННЯ
УСИНОВЛЕННЯ
А: “Адже ви не одержали духа рабства знову на страх, але одержали Духа синівства, яким кличемо: Авва, Отче!” (Римл.8:15).
Вст: – Створивши людину, бог хотів щоб взаємостосунки з нею були найближчими – як у батька з дітьми.
– І так насправді було у перші дні, а може й роки проживання в Едемському Раю.
– Бог зустрічався з нашими прародичами, розмовляв з ними, навчав. Це були найкращі дні в історії світу.
– Сатана призвів до падіння Адама і Єву, налаштував їх проти Бога. Фактично, люди відкинули Бога як свого Отця і обрали собі Божого ворога.
- Люцифер обманув перших людей і замість синівства зробив рабами гріха.
а) І все ж Бог залишив людині шанс: повернути синівство через Ісуса Христа.
б) Що таке “усиновлення” взагалі? Це – взяти чужу дитину, дати їй своє прізвище і по-батькові, зробити своєю дитиною.
в) Бог часто з біллю серця у Своєму Слові Говорить: Ісаї 1:2.
– Фактично люди збунтувались проти Бога, використавши право вільного вибору.
в) Однак завдяки викупленню через Христа, Бог прагне зробити нас знову рідними. Гал.4:4-5.
- Він не хоче щоб ми почували себе рабами, або якимись приниженими порівняно з мешканцями Неба, а щоб ми могли вже тепер звертатися до Нього, як послушні діти до свого
рідного отця. Рим.1.8:15.
– Зі словом “Авва” тільки рідні діти могли звернутися до рідного батька.
а) Він хоче зробити нас членами Небесної сім’ї. Це була мета і святих апостолів. Ефес.3:14-16; 2:5-6.
б) Вже сьогодні Бог вважає викуплених і прощених спасенними. Ефес.2: 5-7.
в) З цією метою Бог виправдовує нас наче ми ніколи не грішили. Колос.1: 20-22.
“Коли ми – заблудні та грішні люди – приходимо до Христа і отримуємо Його прощаючу благодать, наші серця сповнюються Його любов’ю. Жоден тягар тоді не буде для нас важким, бо ярмо, яке Христос покладає на нас, є легким. Обов’язки перед Богом і ближніми перетворюються у радість, а жертовне служіння – в насолоду. Шлях, який здавався оповитим темрявою, освічується промінням Сонця Праведності” (Дорога до Христа).
ІІ. Умови для усиновлення
- Перш за все нам потрібно повірити, що Бог усиновлює нас і відповісти любов’ю. Наше попередне життя має цілком змінитися. 2Кор.6:14-18.
а) Проте будемо пам’ятати, що Бог усиновлює нас не через якійсь особливі заслуги, або з метою зробити нас рабами, а тому що любить нас і радіє, що ми відгукнулись на Його заклик.
Приклад: Після всиновлення жінка привела нову донечку в свій дім, показала затишну кімнату, люб’язно облаштовану для неї і сказала: “Відтепер це усе твоє: і ліжечко, і картини на стінах і численні іграшки”. Якось зніяковіло дівчинка запитала: “Що я маю за усе це робити?” Зі слізьми на очах мама відповіла: “Я хочу лише одного: щоб ти мене любила”.
а) Саме синівської любові очікує від нас Небесний Отець. Любов зробить повну переміну в нашому житті при допомозі та сприянні Святого Духа і нашої згоди з Ним. Тит.3: 3-8.
“У нашому характері, звичаях і намірах відбудеться зміна. Буде помітним вражаючий контраст між попереднім і новим життям. Характер людини відкривається не у випадкових добрих чи злих вчинках, а в щоденних, звичних словах і діях” (Дорога до Христа, с.40-41).
б) Божу любов до заблудлого грішника Христос відкрив у притчі про блудного сина, який повернувся і побажав підкоритися волі і звичаям родини. Луки 15:18-20.
- Боже усиновлення означає цілком нове творіння. 2Кор.5: 17.
а) Це нове серце, нові думки, нові бажання, нові друзі новий спосіб життя. Ефсс.4:21-23.
б) Бог усиновив нас з надією, що ми будемо слухняними Його дітьми. 1 Петр. l: 13-15.
в) На жаль, часто буває, що ми не слухняні, вередливі, хочемо виявляти свою волю, вимагаємо аби було так, як подобається нам, іноді навіть ворогуємо.
- Прийняти усиновлення означає, що ми не шукатимемо нових батьків, тобто попередніх ідолів, через які можемо знову стати чужими для Бога. Єзек.14:6.
а) О, як багато сьогодні ідолів і вони надзвичайно різноманітні: першим з них може бути власне “я”: я так хочу; я так розумію; має бути по-моєму; я праведніший і т.п. Цими “ідолами” можуть бути також гроші, честолюбство, гонитва за модою. Мода особливо захоплює молодих людей. Ідолами можуть бути також власні діти і будь-яка людина, котрій надаємо більшу шану ніж Богові.
б) Тому дуже важливо, щоб живучи в світі ми не жили по світському, але щоб наше життя було світлим для світу, світлом спасіння. Матв.5:16.
– Саме з такою метою Христос тримає нас у світі. Івана 17: 15
в) Бути сином чи донькою великого Бога і Царя Всесвіту – це не тільки велика перевага, але й не менші обов’язки, тому потрібно шанувати наше високе покликання, Филп.3:14-16.
ІІІ. Наслідки усиновлення
- Якими ж будуть наслідки того, що ми тепер Божі діти? Римл.8:14-16.
– Уявімо лише, що значить бути спадкоємцем Небесного Царя!
а) Тут ми керовані Його Духом і Його могутньою рукою, а потім Він візьме нас в Своє славне царство, аби дати нам вічну спадщину. Римл.8: 17.
б) Ця надія живила Божих дітей протягом усіх віків, Псал.73:23-25.
- Але поки ми ще на цій грішній землі, прийдеться вести боротьбу з сатаною, Ефес.6:11-17.
а) Очікування і боротьба – нелегка справа. Іноді буває важко. Римл.8:23,
б) Нерідко потрапляємо і в “долину плачу”, але і там маємо знаходити джерела радості і натхнення. Псал.84:6-8.
Закінчення
Незабаром ми будемо там, де вже не буде ні горя, ні сліз. Об’явл. 7: 13-17.
Це чудова спадщина: “Вони стоять перед престолом, одягнуті н прекрасні шати, яких ніхто з великих світу ніколи не носив на землі. Вони увінчані діадемами, більш славним, ніж ті, що прикрашали найславніших монархів світу. Дні плачу й болю минулися назавжди. Цар слави зітре всі сльози, і печалі більше не буде. Помахуючи пальмовими гілками, вони співатимуть пісню хвали – дзвінку. приємну і мелодійну; всі підхоплюють цю мелодію, і під небесним склепінням лунає переможний гімн: “Спасіння нашому Богові, що сидить на престолі, і Агнцеві!” (Велика боротьба, с.610).
Залишити коментар
Хочете приєднатися до дискусії?Не соромтесь, зробіть свій внесок!