Річна нарада Церкви адвентистів сьомого дня на заході України
У понеділок, 2 грудня відбулася річна нарада Західної конференції (Закарпатська, Львівська, Волинська, Рівненська області) Церкви адвентистів сьомого дня. Зустріч проходила в онлайн форматі на платформі ZOOM. Загалом було присутньо майже 80 пасторів разом з дружинами, котрі виконують служіння в Західній конференції. На нараді були представники від Української уніонної конференції (УУК)*, секретар УУК Володимир Велечук, заступник керівника адвентистської церкви в Україні Віталій Кривой та керівник відділу адвентистської місії Роман Проданюк.
Нарада розпочалася з короткої проповіді, виголошеної Романом проданюком, який наголосив, що Бог завжди гостинний і в Його домівці є місце для всіх стомлених. Звершивши молитву, учасники перейшли до процедурних моментів затвердження порядку денного та заяви про місію Церкви адвентистів сьомого дня.
Місія церкви — готувати учнів Ісуса Христа, котрі своїм життям свідчать про Його любов і проповідують усім народам вічне Євангеліє Трьох ангельської вістки для приготування до Його скорого Приходу (Матв. 28:18-20; Дії 1:8; Об’явл. 14:6-12).
Методи виконання місії керовані Біблією та Святим Духом. Адвентисти сьомого дня звершують цю місію, прагнучи уподібнитися до Христа у своєму житті, спілкуванні, настановах, навчанні, зціленні та служінні.
Бачення церкви відповідає біблійними істинами. Адвентисти сьомого дня розглядають відновлення всього Божого творіння в цілковитій гармонії з Його досконалою волею та справедливістю як кульмінацію Його задуму.
Також підкреслювалося й те, що стратегія євангельського розвитку, яка була затверджена 2023 року й діятиме до кінця каденції даної адміністрації у 2027 році, передбачає декілька основних напрямків діяльності:
– духовне зростання вірян;
– підтримка привабливої атмосфери в громадах;
– акцент на служінні дітям, молоді та сім’ям;
– залучення кожного парафіянина до особистого служіння своєму оточенню;
– регулярне проведення духовних програм та євангельських зустрічей;
– проведення соціальних програм;
– активний розвиток медіа служіння.
Керівник Західної конференції Церкви адвентистів сьомого дня Василь Чопик представив загальний звіт за виконану роботу протягом цього року. Він наголосив, що протягом звітного періоду на території 4 західних областей було охрещено 129 осіб, 10% з яких — молоді люди віком 16-21 рік та проведено 32 духовні програми, в тому числі програма на базі «Барвінок» за участю спікера Олександра Антонюка. Понад 500 наставників «Школи Біблії»** було під’єднано до програми викладання біблійних уроків через додаток AWR***. Для них були організовані зустрічі з метою кращої комунікації та розвитку навичок. Також проводилися зустрічі зі стратегічного планування для пасторів і пресвітерів громад ЗК. Варто зазначити й те, що на території ЗК протягом 2024 року було проведено 11 дитячих, підліткових та молодіжних таборів, відбувалися ночі пильнування для молоді з духовними роздумами на основі посібника «Вершина-1».
Наступним був представлений звіт секретаря ЗК Миколи Рябенка. Станом на 1 грудня 2024, на території ЗК діє 92 громади й 30 груп, які об’єднують 5547 вірян адвентистської церкви. Якщо аналізувати їхній розподіл по областях, то це буде мати наступний вигляд: у Закарпатській області проживає 2115 вірян, у Львівській – 1127, у Волинській – 1658, в Рівненській – 647. Кількість вірян, у порівнянні з 2023 зменшилася на 115 осіб, що пов’язано як з виїздом людей за кордон, так і з природними процесами (смерть людини, переїзд до іншої області та ін.). Кадровий склад ЗК представлений 27 пасторами, 19 помічниками пасторів, 7 пасторами-початківцями. Таким чином 53 священнослужителі звершують служіння в західних областях України.
Заступник керівника, Віктор Власюк, наголосив на фінансуванні місіонерських проєктів та благодійних зборах для ремонту/будівництва церков. Так, завдяки спонсорам, а також участі кожного вірянина адвентистської церкви, було можливим надати фінансову підтримку проєктам Західного медіацентру телеканалу «Надія» (ЗМЦ ТК «Надія»), провести програму на базі відпочинку «Барвінок» для матерів, які втратили синів на полі бою та допомагати постраждалим внаслідок війни. Окрім того, проводились ремонтні роботи в громадах Борислава, Дрогобича, Затурців, Млинова, Львів-4, Луцьк- 1, Луцьк-2, Камінь-Каширський, Бобовище, Тячів, Ковель -1.
Віталій Мелесь, керівник відділу адвентистської місії, особисто провів 6 духовних програм з 32 в наступних громадах: Соснівка, Рахів, Камінь-Каширський, Кобилецька Поляна, Верхнє Водяне, Ківерці. Також відбулися євангельські табори для наставників ШБ та учнів всеукраїнського рівня у двох санаторіях, під час яких були охрещені люди із ЗК: 4 березня – санаторій «Наш дім» – 2 особи, та 13 жовтня в «Черешеньці», – 3 осіб.
Наступним звіт представив менеджер ЗМЦ ТК «Надія» Михайло Філіп. Окрім подяки за придбання потужного генератора для студії, силами спонсорів та пожертв вірян, він представив статистичні дані по проєктах, створюваним ТК «Надія». Зокрема,
– програма «ВКонтексті», в якій ведучий Артем Щербанюк разом з богословами та іншими експертами досліджують Біблію.Протягом 2024 року було відзняти 52 випуски, 45 цікавих фактів про Біблію та 41 короткий відео анонс;
– програма «Щасливої суботи», яка створена з метою зустрічі суботи в дружньому колі з приємною музикою та цікавим спілкуванням. В рамках програми було відзнято 4 сезони («Плоди Духа», «Виходячи за межі», «Покликання», «Один в полі воїн»), 38 випусків та 76 музичних кліпів. До зйомок було залучено 80 гостей та 40 виконавців;
– програма «Філософський камінь», яка орієнтована на тих, хто хоче розібратися зі складними місцями в Біблії, дослідити темні сторінки в історії християнства і зрозуміти, як співіснують Біблія та наука. Було відзнято 4 програми з циклу «Папо-римський Блог», 4 спеціальні блоги із запрошеними гостями-експертами в галузях медицини, теології та апологетики, 3 огляди фільмів, 3 тематичні випуски до християнських свят, 55 коротких відео та 13 лайвстрімів;
– в рамках програми «Богослужіння у Львові» відзнято 36 богослужінь.
Львівська радіостудія «Голос Надії» за звітний період працювала з 6 проєктами:
– 5 проєктів музично-мотиваційного спрямування «WakeUp», «На максимум», «InTime», «Файна музика», «Добраніч шоу»;
– 1 проєкт духовно-аналітичної тематики «Імпульс».
Василь Чопик та Микола Рябенко, як керівник і секретар відділу суспільних зв’язків та релігійної свободи відповідно, зазначили, що протягом року брали участь в нарадах з представниками інших конфесій, ініційованих обласними військовими адміністраціями, міжконфесійних гуманітарних проєктах, проводили оперативне консультування парафіян щодо роз’яснення питань, пов’язаних з реалізацією свободи віросповідання під час трудових відносин, навчання у світських навчальних закладах, проходження альтернативної (невійськової) служби і мобілізації.
Андрій Терещук, секретар пасторської асоціації, протягом 2024 року активно займався аналізом щомісячних звітів пасторів, скеровував процес інтернатури пасторів-початківців та направлення на практику студентів богословського факультету. Двоє пасторів отримали проповідницьке (найвище) рукопокладення, Микола Борсуков та Сергій Соя. Окрім того, він відвідав 34 пасторські сім’ї з метою духовної підтримки.
Геннадій Савчук, керівник молодіжного служіння ЗК, зазначив, що загальна кількість молодих людей віком від 15 до 30 років в західних областях становить 617 осіб. У першу чергу це пов’язано з виїздом молоді за кордон. Попри це, протягом року відбулися обласні молодіжні зустрічі в Пожарках, Луцьку, Володимирі, Тячеві, Мукачеві, Іршаві. Також була можливість провести молодіжні табори «LETTS» на Закарпатті й «Пісочний» на Волині, під час яких охрестилося 13 молодих людей. Всеукраїнський молодіжний конгрес «Світло серед темряви» в м. Буча відвідало 100 молодих людей із ЗК. Окрім того, продовжується щомісячне навчання підлітків за програмою ForwardTeam в громадах Іршава та Луцьк-2.
У звіті керівника клубного служіння Дмитро Войтович наголосив, що протягом 2024 року було утворено 8 нових клубів «Слідопит» й 2 клуби «Шукачі пригод». Таким чином загальна їхня кількість на території ЗК становить 16 й 7 відповідно. Було проведено 2 випуски слідопитів, у Володимирі й Тячеві. В обох громадах випускниками стали по 5 молодих людей. Учасники клубів ЗК були представниками всеукраїнського з’їзду слідопитів 2024 року. Розпочалося навчання за програмою «Лідери шукачів пригод». Слідопити й шукачі активно брали участь у зйомках ТК «»Надія», програмах «Країна здоров’я» та «Країна змін», вікторині всесвітнього рівня по біблійним книгам Ісуса Навина й Суддів.
Світлана Савіна, керівник дитячого служіння, окрім активної співпраці з відділами молодіжного та клубного служінь розповіла про літні дитячі табори, які відбулися на території ЗК:
– «Happy star» та «Sky» – Рівненська область;
– «Letts» – Закарпатська область;
– «Clan camp» – організували в Буковелі відпочинок для дітей з сімей загиблих солдат;
– «Пісочний Юніор» – Волинська область;
– «Дружболандія» – денний табір на Волині.
Також було проведено 10 канікулярних шкіл при адвентистських церквах в різних населених пунктах. У жовтні була проведена міжобласна зустріч форвардів в Мукачево, на яку був запрошений психіатр-нарколог Юрій Бондаренко, а в листопаді відбулася онлайн зустріч з ректором Українського адвентистського теологічного інституту, проповідником Ігорем Корещуком.
Владислав Берецкі, керівник відділу комунікації, представив звіт щодо діяльності сторінок в соціальних мережах
– Telegram та Facebook, які в першу чергу є новинними платформами й налічують 410 та 50000 підписників відповідно;
– Instagram, який орієнтований на молодь, з кількістю підписників 1035 осіб та охопленням в 45000 користувачів.
Сайт ЗК також проходить процес оновлення, а протягом звітного періоду його відвідало понад 19000 користувачі. Але найглобальнішим проєктом від відділу комунікації 2024 року стала християнська настільна гра за мотивами місіонерського руху XIX ст. Гравці матимуть змогу грати за одного з 12 місіонерів, які звершували місіонерську роботу на 3 континентах, будувати споруди, навертати вірян й виконувати завдання, одночасно стикаючись з подіями XIX ст, котрі будуть докорінно змінювати спрямування гри.
Валентин Шевчук, керівник відділу освіти, представив статистику навчальних закладів ЗК. Серед них:
– ліцей «Щасливе місто» в Тячеві, в якому навчаються 145 учнів та 31 вихованець дошкільного закладу;
– ліцей «Живе Слово» у Львові, в якому навчаються 164 учнів та 10 дошкільнят;
– гімназія «Еммануїл» в Мукачеві, в якій навчаються 31 учень та 8 дошкільнят;
– приватна початкова школа «Джерело знань» в Ільниці, в якій навчаються 21 учень та 19 дошкільнят;
– гімназія «Місто надії» у Луцьку, в якій навчаються 2 учнів та 40 дошкільнят.
Таким чином, в адвентистських навчальних закладах ЗК навчаються 343 учні (з них 88 адвентистів й 255 не адвентистів, що складає 74%), викладає 70 вчителів (з них 35 адвентистів й 35 не адвентистів). Всього до навчального процесу залучено 92 працівники (близько 1 працівник на 4 учні).
Ще один відділ, духовно-історичної спадщини, котрий очолює Валентин Шевчук, проводив семінари на тему дару пророцтва в громадах Львів-2, Шептицький, Самбір, Княже та ін. А також була доповнена історія громад Затурці, Пожарки, Вілька Садівська. Проводилося викладання студентам УАТІ дисципліни «Історія Церкви адвентистів сьомого дня».
Олександр Резніков, представник ADRA Ukraine в ЗК наголосив на тому, що В період 2023-2024 на базі ліцею «Живе Слово» було реалізовано освітній проєкт від ADRA Ukraine, який був направлений на підтримку інклюзивної освіти, а також на допомогу оплати освітніх послуг сім’ям з малим доходом та тим, які постраждали в наслідок війни. Окрім того, восени 2023 та 2024 року ADRA Ukraine запросила пасторів та вірян долучитись до щорічного проєкту «ДІТИ — ДІТЯМ» та разом принести свято тим, хто його чекає увесь рік.
Богдан Яремцьо, керівник відділу здоров’я, зазначив, що на території ЗК продовжує діяти клуб «8+» з метою популяризації 8 принципів здорового способу життя та постійна освітня інтернаціональна програма у сфері здоров’я «Friday Night» щоп’ятниці за участю спеціалістів та євангелістів. Відбувається підготовка комплектів наочних матеріалів «Виставка здоров’я» для громади та медико-місіонерської роботи.
Михайло Луцишин, директор бази відпочинку «Барвінок», підсумував звітний період представленням статистики щодо 24 оздоровчих заїздів, які загалом відвідало 509 осіб. Протягом року команда бази відпочинку щомісяця розповсюджувала газети «Вічний скарб» і «Скарбничка» в м. Новий Розділ. Завдяки Божій підтримці, а також допомозі ЗК, УУК, ADRA Ukraine, БФ NEEKA**** та МОМ***** продовжено забезпечення всім необхідним людей зі статусом ВПО, яких на даний час є 14 осіб, з них 1 дитина. Також на території «Барвінку» були проведені ремонтні та будівельні роботи, зокрема утеплення фасаду, озеленення території, ремонт в душі Шарко та ін.
Наступною звіт представила Інесса Чопик, керівники відділу «Джурина пастора». Для дружин пасторів була проведена зустріч, націлена на популяризацію ЗСЖ, на якій вони могли перевірити своє здоров’я з лікарем із санаторію «Черешенька». Кожна пасторська родина отримала в подарунок напередодні 2024 року сімейний календар, а також регулярно проводилися консультації, надавалася підтримка, та проводилися молитви офлайн і в телефонному режимі.
Олена Рябенко, керівник відділу сімейного служіння розповіла про тижні сімейного єднання, котрі проходили в 16 громадах ЗК протягом року. Також, спільно з дитячим та молитовним відділами були організовані програми «Повернення до жертовника» на Волині й Закарпатті, котрі в загальному відвідало 330 осіб. У квітні 24 не адвентиста в Золочеві відвідували 8-денну програму соціально-євангельського спрямування «Долаючи кризу».
Керівник відділу жіночого служіння, Оксана Терещук, наголосила, що протягом року відбувалися зустрічі з жінками в Рівному (60 осіб), на Львівщині (93 учасниці), Ільниці на Закарпатті (45 присутніх). У травні на базі «Барвінок» відбулася зустріч керівників відділу жіночого служіння в місцевих громадах. Стабільно тричі в році на території ЗК проводяться програми для жінок у більшості громад.
Галина Мелесь, керівник відділу молитовного служіння, зазначила, що декілька разів на рік проводилися молитовні служіння всеукраїнського рівня, а також регулярно й на особливі дати — конференційного. В березні були проведені молитовні марафони.
Віталій Шевчук, керівник видавничого відділу, представив кількість літератури різного спрямування (здоров’я, духовність, історія, доктрини і т.д.), котрі наявні в 5 книжкових центрах ЗК. Загалом це 63 632 книги. На території західних областей працюють 5 літературних євангелістів, котрі займалися розповсюдженням книг у Львівській (Ходорів, Новий Розділ) та Закарпатській (Виноградів) областях.
Оксана Матвійчук, керівник відділу музичного служіння в ЗК, наголосила на проведенні навчальної програми «Музика з 0» протягом 2024 року. З грудня по березень були проведені вечори творчості в Дубно, Луцьку, Львові, Ільниці, а також фестиваль «Я співаю для Ісуса» в Рівненській та Волинській областях.
Максим Малярчук, керівник відділу капеланського служіння, представив статистику, згідно з якою, третина пасторів займається допомогою та відвідуванням дитячих будинків, будинків для літніх людей, лікарень. Щодо служіння людям зі статусом ВПО, сім’ям військових, то відсоток залучених у цьому напрямку пасторів складає майже 70%.
Анатолій Ярчак, керівник відділу адвентистського служіння можливостей, підкреслив, що окремими громадами регулярно проводиться робота для людей з інвалідностями, до прикладу в Дубно, а в Ужгороді та Львові активно допомагають дітям з особливими освітніми потребами. В Луцьку продовжує активну діяльність соціальний центр «Зірка надії», а в громаді Локачі був збудований пандус.
Річна нарада завершилася молитвою про Боже керівництво, допомогу й можливості реалізації накреслених планів протягом 2025 року.
Владислав Берецкі
* Українська уніонна конференція (УУК) – офіційна назва Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, котра об’єднує громади в усіх областях держави.
** «Школа Біблії» – онлайн додаток, в якому людина може досліджувати Біблію з наставником.
*** AWR – Adventist World Radio – Всесвітнє адвентистське радіо.
**** БФ NEEKA – Міжнародний фонд охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA є недержавною організацією, яка здійснює свою діяльність у Західній Україні.
***** МОМ – Міжнародна організація з міграції (МОМ) почала роботу в Україні у 1996 році. МОМ надає комплексну відповідь на гуманітарні потреби мігрантів, внутрішньо переміщених осіб.
Залишити коментар
Хочете приєднатися до дискусії?Не соромтесь, зробіть свій внесок!