На денному дитячому таборі «Krok» учасники дізнавалися більше про космос і Творця

Денний дитячий табір «Krok» проходив у місті Камінь-Каширський з 7 по 10 січня, учасниками якого стали 40 дітей. Загальна назва цьогорічного табору – «Галактика світла».

Відповідно до космічної тематики цьогорічних зустрічей, на відкритті табору командою організаторів була показана міні сценка, котра зображала експедицію на космічному кораблі. Наставники в образі космонавтів, одягнені в скафандри, називали свої позивні й представлялися як капітани кораблів кожної з п’яти команд учасників.

Важливою частиною табору були біблійні уроки, кожен з яких розкривав черговий аспект істинного світла, тобто Бога. Перший урок, 7 січня, мав назву «Джерело світла», головна тема якого представлення Бога, як Творця всього, що існує і джерелом самого життя. Другий урок, 8 січня, «Просвітлення Землі», розповідав про народження Ісуса та мету Його приходу на Землю. Назва третього уроку, 9 січня, «Світло в дії». Ціль даного уроку — пояснити дітям про два шляхи життя: у світлі, разом з Ісусом, та в темряві, без Нього. Нарешті останній урок, який проходив 10 січня, мав назву «Безмежне сяйво». Центральною ідеєю його було Боже Царство та місто Новий Єрусалим, приготоване для спасенних.

Щодня діти мали можливість відвідати 2 майстер-класи. Так, вони займалися розписом свічників, термоаплікацією, оригамі, розписом дерев‘яних брелочків, пекли бельгійські вафлі, виготовляли новорічні подарунки та декоративні прикраси. Окрім цього табірчани могли розважитись під час проведення активних ігор, конкурсі, та настільних ігор.

З нетерпінням діти чекали моменту, коли зможуть продемонструвати виконане завдання дня. Щоденно це були цікаві й творчі завдання, як от створення лепбуків, вигадування власних планет, виконання космічних фотографій і підготовка реклами табору.

Також впродовж табору діти щодня доповідали про результати своєї експедиції та розповідали, що нового вони дізнались про космос. Останнього дня вони говорили цитати відомих космонавтів про віру в Бога:

  • Американський астронавт Джон Глен, який вдруге полетів у космос у 77-річному віці, казав: «Коли я дивлюся в ілюмінатор і бачу все створене — у Бога неможливо не вірити».
  • Космонавт Юджин Сернан, остання людина, що стояла на поверхні Місяця, сказав: «У грудні 1972 року, коли я був останньою людиною, що ходила по Місяцю, я стояв в синюватій темряві і дивився на Землю з поверхні Місяця. Те, що я побачив, було занадто чудовим, щоб описати словами. Все було дуже логічно, в цьому був задум – це було занадто  прекрасно, щоб бути випадковим. Не важливо, як ви вирішите поклонятися Богу. Бог повинен існувати, щоб те, що я мав честь побачити, було створено».
  • Ніл Армстронг, ступаючи по Місяцю, додає: «Ми відчували Бога поруч. Ми думали про благо всього людства. Він відповідав на молитви. Мій командир, полковник Скотт, просив про допомогу. Він взяв з собою Книгу книг і залишив її на Місяці під пультом управління місяцехода. Ми не втратили жодної людини».
  • Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюкполетів у космос 1997 року на кораблі «Columbia» в рамках українсько-американської експедиції «Shuttle-97»: «мимоволі замислюєшся, що без стороннього Розуму наша планета з’явитися не могла! Коли я дивився у Всесвіт, в глибину, побачене сприймалося не так, як на планеті.»

На завершення дітям подарували Біблії в коміксах й іншу цікаву духовну літературу. Деякі табірчани виявили бажання відвідувати клуби слідопитів і Дружболандію, які функціонують в церкві протягом року і вже в неділю на занятті слідопитів були нові діти.

Завдяки цьому й подібним таборам діти мають нагоду не тільки цікаво та з користю проводити час, але й розвиватися інтелектуально, духовно, соціально. Команда організаторів табору робить все для того, щоб діти-учасники табору зростали з усвідомленням необхідності міцної опори в житті, якою є Бог.

Олена Данилюк

0 коментарів

Залишити коментар

Хочете приєднатися до дискусії?
Не соромтесь, зробіть свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *