На вікторині у Нововолинську діти відкривали сторінки історії адвентизму
В неділю, 4 травня адвентистська громада міста Нововолинськ наповнилася гостями. Саме тут проходив другий тур дитячої вікторини «Еллен Уайт і перші адвентисти». На вікторину приїхали команди зі Львова, Підгаєць, Горохова, Жовкви, Каменя-Каширського, Луцька, Дубно. Загалом взяли участь 90 дітей віком від 8 до 13 років, а також було присутньо 50 дорослих, серед яких батьки учасників та керівники дитячого служіння з їхніх громад.
Протягом чотирьох місяців проходила підготовка до вікторини. Керівники дитячого служіння вивчали з дітьми цікаві матеріали про життя Еллен Уайт та заснування адвентистської церкви.
Захід розпочався з представлення команд. Ведучі Олександр Коніщук та Каріна Карпук показали відеоролики про кожну з команд, котрі були присутні на вікторині. Таким чином всі присутні могли побачити діяльність дитячого відділу в кожній із представлених громадах.
Після представлення кожна команда мала презентувати одну тему з посібника «Еллен Уайт і перші адвентисти». Презентація відбувалася дуже креативно. Заздалегідь керівники дитячих відділів отримали завдання обрати одну з програм телеканалу “Надія” та інсценувати презентацію теми у форматі цієї програми. Так, діти з громади Жовква обрали програму “Дорогами християнства”, Львів 1 – “Щасливої суботи”, Камінь-Каширський – «Слідопит», Горохів – «Друге дихання», Луцьк 1 – «Помоліться за мене», Дубно – «Поспілкуймося».
Присутні із захопленням слухали про видіння Еллен Уайт, про подорожі її сім’ї, про місіонерів, які віддано й щиро проповідували Євангеліє. Також під час презентацій діти розповідали про те, як адвентисти усвідомили важливість суботи, як святкували її, розповідали про принципи практичного християнства. Ця частина вікторини справила чудове враження, адже учасники були одягнені в стилі ХІХ ст.
Далі діти мали нагоду відвідати п’ять локацій, на кожній із яких на них чекали цікаві завдання. Так, на першій локації розміщувався музей Еллен Уайт. Відповідальною за нього була Наталія Кірюхіна. Тут діти мали нагоду зробити фотографії з представленими експонатами. На другій локації, за яку відповідала Ольга Мись, знаходився фланелеграф. Учасникам треба було за допомогою фігурок персонажів посібника “Еллен Уайт і перші адвентисти” зобразити історію, котра їм найбільше запам’яталася. Наступна локація вимагала від дітей креативності. Вікторія Черняк підготувала зашифровані біблійні вірші, а дітям потрібно було розшифрувати їх. Четверту локацію Яна Ромасюк облаштувала таким чином, щоб діти шукали елементи декору чи інтер’єру, які згадувалися у посібнику. На останній локації діти разом з ведучими могли розважитися і пограти в різноманітні ігри.
Особлива атмосфера підкреслювалася музичними виступами учасників вікторини. Так, діти виконували пісні, грали на музичних інструментах.
На завершення заходу учасникам вручили подарунки. Команди отримали дипломи, а кожна дитина й керівник дитячого служіння – ліхтарі.
Подібні заходи є надзвичайно важливими як для самих дітей, так і для церков, адже підкреслюють адвентистську ідентичність. Знання, навички та принципи, набуті людиною в ранньому віці, супроводжуватимуть її протягом всього життя.
Світлана Савіна, Владислав Берецкі
Фото: Вікторія Черняк
Залишити коментар
Хочете приєднатися до дискусії?Не соромтесь, зробіть свій внесок!